main_image

Vandens minkštinimo įranga

Lietuvoje išgaunamas vanduo dažniausiai yra ganėtinai kietas. Ir nors higienos norma HN 24:2003 "Geriamas vanduo" vandens kietumo nereglamentuoja, tačiau naudotis kietu vandeniu ne visada malonu. Toks vanduo sausina odą, kalkių nuosėdos gadina vandens šildymo, sanitarinius bei kitus prietaisus. Naudojant minkštą vandenį sunaudojama žymiai mažiau skalbiklių, skalbiniai tampa minkštesni, prausiantis plaukai tampa švelnesni, oda nesausėja.

Pramonėje taip pat gana dažnai prisireikia minkštinti vandenį. Vandens kietumo problema ypatingai aktuali tokiose veiklos srityse kaip maisto pramonė, termofikacinio vandens ruošimas, alaus ir gaiviųjų gėrimų gamyba, skalbimas ir t.t.

Vienas iš pagrindinių vandens minkštinimo būdų yra paremtas jonų mainų reakcija. Jai vykstant vandenyje esantys kalcio ir magnio jonai, suteikiantys vandeniui kietumą, pakeičiami natrio jonais.

Minkštinimo įrenginį sudaro filtro kolona, užpildyta jonitinės dervos grūdeliais ir druskos talpykla. Atskirais atvejais dizaino sumetimais filtro kolona įmontuojama į druskos talpyklą.

Išsieikvojus jonitinės dervos keitimo galiai, filtras regeneruojasi valgomosios druskos tirpalu, o susikaupę įkrovoje kietumo jonai išplaunami į nuotakyną.

Regeneracijos procesas vyksta automatiškai, pagal instaliuotojo užduotą programą. Vartotojui tereikia sekti, kad druskos talpykloje visuomet būtų specialios, į tabletes supresuotos minkštinimo įrenginiams skirtos druskos.

MINKŠTINIMO ĮRENGINIŲ KOMPLEKTACIJOS VARIANTAI:

  • Regeneracija vyksta nustatytais laiko tarpais (serija IL);
  • Regeneracija vyksta pratekėjus nustatytams vandens kiekiui (serija IT);
  • Kompaktiniai vandens minkštinimo įrenginiai (serija AMK);
  • Nepertraukiamo veikimo vandens minkštinimo įrenginiai:
  • Alternuojančio veikimo vandens minkštinimo įrenginiai (serija AMA);
  • Lygiagretaus veikimo vandens minkštinimo įrenginiai (serija AML).
Reikiamas įrenginio tipas ir našumas parenkamas atsižvelgus į numatomą vandens suvartojimą ir esamą vandens kietumą.

Siūlome itin gausų vandens minkštinimo įrenginių asortimentą - nuo pačių mažiausių, telpančių spintelėje po prausykle, iki pramonei skirtos vandens minkštinimo įrangos.

Kiekvienu atveju padedame parinkti optimalų sprendimą, suderindami kainą ir kokybę.

Priklausomai nuo vartotojo poreikių ar reikalavimų vandens kokybei, galime pasiūlyti nestandartinius vandens paruošimo sprendinius bei įrangą.

Kompleksiškai teikiame visas paslaugas, būtinas reikiamos vandens kokybės ir tinkamo įrangos darbo užtikrinimui :

- atliekame vandens kokybės analizę;
- konsultuojame;
- projektuojame, parenkame, sukomplektuojame ir sumontuojame visą reikiamą įrangą;
- atliekame garantinį ir pogarantinį aptarnavimą.